Nowy numer 2/2021 Archiwum

Najbardziej lubił czerwiec

Chórzyści i muzycy przypomną Jana Pawła II w specjalnym koncercie w limanowskiej bazylice.

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 19 czerwca w niedzielę o godzinie 17 w limanowskiej bazylice.

Wraz z chórem wystąpi świętująca w tym roku 60 – lecie istnienia Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Chór i Orkiestrę poprowadzą dyrygenci Marek Michalik i Stanisław Strączek.  

Połączone zespoły wykonają repertuar, który będzie hołdem dla św. Jana Pawła II – dwukrotnego koronatora Piety Limanowskiej. Koncert jest organizowany w roku jubileuszu 50. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Boskiej Limanowskiej.

Nie przypadkowo artyści wybrali datę czerwcową, gdyż to właśnie w czerwcu najczęściej papież Polak gościł w Ojczyźnie.

22 czerwca 1983 na krakowskich błoniach Jan Paweł II rekoronował Limanowską Pietę. Szesnaście lat później dokładnie 16 czerwca 1999 roku ojciec święty zatrzymał się w Limanowej w drodze do Starego Sącza. Wszystkie te wydarzenia głęboko zapadły w serca limanowian.

Limanowski Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM po raz trzeci wystąpi z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza. Podczas koncertu zabrzmią utwory Haendla, Vivaldiego, Łuciuka, Świdra, Gounoda, Verdiego i innych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama