Nowy numer 2/2021 Archiwum

Święto Muszyńskich Ogrodów przejdź do galerii

Do tych Biblijnych na spacer przyszli święci. Jutro też będą.

Od 25 do 28 czerwca w Muszynie odbywa się święto tamtejszych ogrodów. Ta miejscowość może się pochwalić ogrodami sensorycznymi, magicznymi i tymi najważniejszymi, bo największymi w Polsce - Ogrodami Biblijnymi.

Właśnie tam odbył się spacer świętych - św. Rity, św. Maksymiliana Kolbe, bł. Karoliny, św. Kingi, bł. Matki Teresy z Kalkuty i wielu wielu innych. - Dzieci w strojach charakterystycznych dla świętych przemierzały ścieżki, rozmawiały z gośćmi, opowiadały o postaciach, które odzwierciedlały - relacjonuje Małgorzata Miczulska z Fundacji Rodzice Dzieciom z Muszyny, które było organizatorem niezwykłego spaceru.

- To nasza mała ewangelizacja poprzez pracę z dziećmi i młodzieżą, zaszczepianie w nich kreatywności, odwagi wyrażania swoich przekonań, uczenie czerpania radości z aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu - zauważa Małgorzata Miczulska.

Spacer świętych będzie powtórzony w pierwszą rocznicę otwarcia Ogrodów Biblijnych, a więc już jutro, 28 czerwca 2016 r.,  od 10.00 do 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama