Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zapraszamy do serwisu specjalnego

Jarmark ŚDM przejdź do galerii

W Mogilnie młodzi liczą każdy grosz, by móc pojechać w lipcu do Krakowa. Nie po to, by spędzić tam fajnie wakacje, ale umocnić swoją wiarę.

Młodzież z parafii Mogilno w ostatnią niedzielę zorganizowała Jarmark ŚDM, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wyjazdu kilkunastoosobowej grupy na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

- Wyjazd do Krakowa to nie tylko pomysł na spędzenie wolnego, wakacyjnego czasu, ale przede wszystkim wydarzenie religijne, które ma wzmocnić wiarę i przybliżyć młodych do Boga - zauważa Sylwia Janiszewska, animator parafialny ŚDM w Mogilnie.

Doskonale to rozumieją starsi parafianie. - Trzeba pomóc młodym. Zbierają przecież pieniądze na spotkanie z papieżem - mówili między sobą.

Wcale nie trzeba ich było namawiać, by zaopatrzyli się w choćby jeden z całego asortymentu artykułów przygotowanych przez młodych wspólnie z ks. Marcinem Bukowcem, wikariuszem parafii Mogilno i ich opiekunem.

Na Jarmarku ŚDM można było znaleźć: modlitewniki, kalendarze, różnego rodzaju różańce, bransoletki z cytatami z Pisma Świętego, kubki z nadrukiem ŚDM, książki o tematyce religijnej, obrazki z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, św. Jana Pawła II. Oczywiście było też coś na słodko.

- Rozprowadzaliśmy cukierki i cieszące się ogromnym zainteresowaniem domowe wypieki. Dzień wcześniej zostały poddane kontroli jakości wink, pokrojone i zapakowane. Już po sumie sprzedały się prawie wszystkie. Byłyśmy gotowe piec kolejne - relacjonuje Ewelina Gnylewicz, parafialna animatorka logistyczna.

Przygotowania do jarmarku trwały kilka tygodni. - Trudno znaleźć odpowiedniejsze słowa dla tego czasu, jak te, że „wszystko mogę w tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13). Organizacja jarmarku jeszcze bardziej zjednoczyła nas, młodych. Wszystko musiało być bardzo dobrze przemyślane i zaplanowane - uważa Sylwia Janiszewska.

3 lipca młodzi znowu rozłożą kram. Liczą, że i wtedy zainteresowanie jarmarkiem będzie równie duże, a może i większe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.