Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kościół tarnowski w pigułce

Młodzi, którzy przyjadą do nas na Tydzień Misyjny, otrzymają informator ukazujący naszą religijność, tradycję, historię i kulturę.

Kościół tarnowski w pigułce, czyli historia, statystyki i codzienna działalność - takie wiadomości znalazły się w informatorze, który trafi do rąk gości z całego świata. Otrzymają go uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy przed tym wydarzeniem przyjadą na Dni w Diecezji.

Autor, ks. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie, chciał m.in. pokazać bogactwo duchowe diecezji tarnowskiej.

- W publikacji prezentujemy duszpasterstwo, seminarium, instytucje diecezjalne, zwracamy uwagę na działalność misyjną, katechetyczną i wśród młodzieży. Młodzi z całego świata mogą też poznać sanktuaria diecezji tarnowskiej - dodaje.

Informator otwiera słowo biskupa tarnowskiego, który wita młodych z całego świata. - Chcemy podzielić się skarbem naszej religijności, tradycji, historii i kultury, a także zaczerpnąć z przyniesionego przez gości z różnych krajów bogactwa powszechności Kościoła - podkreśla bp Andrzej Jeż. Pasterz Kościoła tarnowskiego dodaje, że Kościół liczy na młodych, bo nieustannie potrzebuje żywej wiary młodych, entuzjazmu, twórczej miłości i świeżości nadziei.

Goście ze świata dowiedzą się, że w diecezji tarnowskiej mieszka ponad 1 milion 116 tys. osób, kapłanów diecezjalnych jest ponad półtora tysiąca i prawie dwustu kleryków. Są także kontakty telefoniczne i adresy stron internetowych różnych instytucji diecezjalnych.

Informator zostanie przetłumaczony na języki: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański i włoski. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Biblos.

Pielgrzymi otrzymają także mapy diecezji tarnowskiej, które powstały we współpracy z samorządowcami. Do diecezji tarnowskiej na Dni w Diecezji ma przyjechać ponad sześć tysięcy osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama