Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolejne nominacje

Ks. dr Piotr Cebula został nowym dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej Kurii.

Ks. Cebula zastąpił na tym stanowisku ks. dr. Jana Banacha, który został proboszczem parafii w Tymbarku. Ks. Cebula obejmie nowe obowiązki 1 września.

Ostatnio duchowny troszczył się o chorych, ich rodziny i personel szpitala będąc kapelanem Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Był też wikariuszem parafii pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

- Nominacja była dla mnie dużym zaskoczeniem. Cieszę się z tej posługi i proszę Boga o błogosławieństwo. Nowe zadanie odbieram jako wspieranie małżeństw i rodzin w realizowaniu ich powołania małżeńskiego i rodzinnego, by stawali się domowym Kościołem - mówi ks. Cebula.

 

 

 

 

Kolejne nominacje   Ks. Stanisław Śliwa jest nowym kapelanem sióstr klarysek w Starym Sączu Grzegorz Brożek /Foto Gość Ks. Piotr Cebula ma 36 lat, święcenia kapłańskie przyjął w 2006 roku. W 2009 rozpoczął studia specjalistyczne z filozofii. Studiował w Niemczech i w Krakowie. Kapłan prowadził jeden z kręgów rodzin Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie w parafii Bieżanów. W 2016 roku obronił doktorat z filozofii na UPJPII w Krakowie. Interesuje się astronomią, lubi wędrować po górach i słuchać muzyki filmowej.

 

Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża kapelanem sióstr klarysek w Starym Sączu został ks. Stanisław Śliwa, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym. Dotychczasowy kapelan sióstr ks. Roman Stafin został pomocniczym ojcem duchownym diecezji tarnowskiej ze szczególnym uwzględnieniem regionu sądeckiego. 

 

 

 

 

 

Kolejne nominacje   Ks. Marcin Baran został zastępcą dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej Kurii Grzegorz Brożek /Foto Gość Ponadto wikariusz parafii pw. MB Bolesnej z Limanowej, ks. Marcin Baran został zastępcą dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama