Nowy numer 50/2018 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 3 VII przejdź do galerii

Dwa lata temu nawiedzenie obrazu "Jezu, ufam Tobie" odbyło się w Kątach.

3 lipca 2014 roku, a więc dokładnie dwa lata temu peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych apostołów Miłosierdzia - Jana Pawła II i s. Faustyny - odbyła się w Kątach. Uroczystości powitania przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

Parafia w Kątach przygotowywała się do nawiedzenia wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego poprzez rekolekcje, które poprowadził ks. Stanisław Porębski, dziekan z Ropy. Dobę peregrynacyjną wypełniły czuwania DSM, ministrantów i lektorów, Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, młodzieży, Akcji Katolickiej, róż różańcowych, czuwali przed obrazem także mieszkańcy poszczególnych części parafii. 4 lipca 2014 roku wizerunek Miłosiernego został przewieziony do Rożnowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy