Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nasze korzenie to owce

Nigdzie nie zjecie lepszego oscypka i nie zobaczycie piękniejszych widoków. Do tego mnóstwo ścieżek rowerowych i basen w górskim cebrzyku. Zapraszamy do Ochotnicy na wakacje.

Ochotnica świętuje 600-lecie istnienia. Założona na prawie wołoskim, kiedyś wieś pasterska, za czasów II wojny światowej Polska Republika Partyzancka, dziś enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców z widokiem na Beskid Sądecki i Wyspowy, całe Tatry, a nawet Wielką Fatrę. Kusi krajobrazami, swoim regionalizmem, kulturą wołoską górali łuku Karpat, a ostatnio wieżami widokowymi, altanami i wytyczonymi szlakami do uprawiania turystyki pieszo-rowerowo-narciarskiej na długości 140 km. To zagłębie dla grzybiarzy i zbieraczy leśnej borówki. Stąd pochodzi najlepsza polska kolarka Kasia Niewiadoma i wicemistrzyni Polski w kolarstwie w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii juniorek Ewelina Sikora. Ochotnica to najdłuższa wieś w Polsce.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma