Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na rodzinę można liczyć

Uczniowie z Zakliczyna wygrali konkurs na najlepszą inicjatywę na rzecz lokalnej społeczności. Nagrodzono także uczniów z Czchowa.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie wygrali konkurs na najlepszą inicjatywę na rzecz lokalnej społeczności, organizowany w ramach IV edycji ogólnopolskiego programu „Na Rodzinę Można Liczyć”. Nagrodę - 5 000 zł - przeznaczyli na aktywizację najstarszych mieszkańców miasta. 5 uczniów tej szkoły otrzymało też stypendia o łącznej wartości 10 000 zł.

„Na Rodzinę Można Liczyć” to program stypendialny, który wspiera uczniów w rozwoju ich pasji i zainteresowań. Dzięki akcji, organizowanej przez IKEA we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, tylko w tym roku 150 uczniów otrzymało roczne stypendia o łącznej wartości 300 000 zł. Wśród nich znalazło się 16 Małopolan.

Dofinansowanie po 2 000 zł na osobę przyznano pięciorgu uczniom z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, sześciorgu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie (pow. brzeski) oraz pięciorgu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie (pow. tarnowski). Uczniowe z Zakliczyna zostali też jednymi z pięciu laureatów konkursu na najlepszy lokalny projekt społeczny. 5 000 zł przeznaczyli na aktywizację najstarszych mieszkańców miasta i zorganizowali międzypokoleniowe zajęcia w Domu Pogodnej Jesieni pod hasłem „Młodzi dla seniorów, seniorzy dla młodych”.

- W programie wyróżniamy uczniów, którzy nie tylko osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, ale przede wszystkim angażują się społecznie. Tym razem postanowiliśmy dać im szansę rozwoju, a także stworzyć okazję, aby faktycznie przyczynili się do poprawy jakości życia w swojej okolicy - mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail w Polsce. - Stypendyści wykazali się niezwykłym zaangażowaniem. W swoich projektach mierzyli się między innymi z problemem samotności osób starszych, zanieczyszczenia środowiska oraz braku dostępu do rozrywki dla młodych ludzi. Udowodnili, że znają lokalne potrzeby i chętnie biorą sprawy w swoje ręce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama