Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 11 lipca przejdź do galerii

Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedził dwa lata temu Jaworsko.

Obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II 11 lipca przybyły do parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Jaworsku, która należy do dekanatu Porąbka Uszewska.

Po uroczystym powitaniu, któremu przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, wierni odprowadzili obraz wraz z relikwiami do kościoła. Do świątyni wizerunek Jezusa Miłosiernego wnieśli strażacy, zaś relikwie - rodzina wyznaczona przez radę parafialną.

Wierni przygotowywali się do wydarzenia od rekolekcji wielkopostnych przeprowadzonych przez ks. dr. Andrzeja Sułka. Modlili się również o owoce nawiedzenia podczas piątkowych nabożeństw do Miłosierdzia Bożego, a od niedzieli poprzedzającej uroczystość odbywały się w parafii kolejne rekolekcje, które poprowadził ks. Wojciech Chochół. Kapłan uczestniczył również w nabożeństwie na powitanie obrazu.

Więcej czytaj w artykule: Miłosierny w Jaworsku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma