Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 13 lipca przejdź do galerii

Jezus Miłosierny dwa lata temu nawiedził niewielką wspólnotę w Niedźwiedzy.

13 lipca 2014 roku obraz Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych apostołów Miłosierdzia - Jana Pawła II i s. Faustyny - witali wierni w Niedźwiedzy. Uroczystości przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

Duchowo wiernych przygotowywał przez głoszone rekolekcje ks. Jerzy Cisoń, saletyn. Obraz i relikwie parafia otrzymała z parafii Gwoździec.

- Ogień Miłosierdzia Bożego rozpalał się w tutejszej wspólnocie już od dłuższego czasu, co wyraziło się we wzajemnym przebaczeniu sobie uraz, dążeniu do jedności, ofiarnej pracy dla parafii, wzajemnej pomocy i życzliwości. Chcemy uczynić wszystko, by wiarę, ogień miłosierdzia przekazać dzieciom i młodzieży. To pragnienie wyraził skład delegacji do niesienia relikwii i świecy. Przekaz wiary dokonuje się przede wszystkim w rodzinie, dlatego relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny niosły dwie rodziny: jedna z małymi dziećmi, druga z dorastającymi już pociechami. Przekaz ten powinien dokonywać się także w szkole. Dlatego bukiet kwiatów niosła nauczycielka, a świecę jej były uczeń – opowiadał nam dwa lata temu ks. Stanisław Dudek, proboszcz z Niedźwiedzy.

Rekolekcje odbyły się od 9 do 12 lipca. Nawiedzenie zaś 13 i 14 lipca. Czuwania podjęli m.in. członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, młodzież i Akcja Katolicka. Drugiego dnia  modliły się w kościele dzieci i chorzy. Czuwania podjęli mieszkańcy: Złockiej Nowej Wsi, Gwoździeckiej Nowej Wsi, Dudkówki Dolnej i Górnej, Świechowskiej Góry, Centrum, Tekielówki, Kunówki i Granic.

Zobacz także: Peregrynacja w Niedźwiedzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama