Nowy numer 7/2019 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 14 lipca przejdź do galerii

Obraz jezusa Miłosiernego nawiedził wtedy parafię w Łoniowej.

Wizerunek Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych apostołów Miłosierdzia - Jana Pawła II i s. Faustyny - miejscowi parafianie przejęli z parafii w Niedźwiedzy 14 lipca 2014 roku. W Łoniowej na powitanie wyszli procesyjnie wierni ze swym proboszczem ks. Janem Orlofem. Relikwie wnieśli do świątyni parafianie. W delegacji ze świecą peregrynacji szedł m.in. sołtys wsi Janusz Burnóg.

Jako reprezentant biskupa przewodniczył nabożeństwu i Mszy św. ks. infułat Władysław Kostrzewa. Ewangelię odczytał w czasie powitania ksiądz rodak, pracujący od wielu lat w Niemczech ks. Julian Marecik, proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Kassel.

Łoniowa była przedostatnią parafią dekanatu Porąbka Uszewska, która przeżywała nawiedzenie. Stąd obraz kolejnego dnia przewieziono do wspomnianej Porąbki Uszewskiej. Już 16 lipca witała obraz i relikwie pierwsza parafia dekanatu wojnickiego - Olszyny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL