Nowy numer 4/2019 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 17 VII przejdź do galerii

Dokładnie dwa lata temu nawiedzenie obrazu "Jezu, ufam Tobie" rozpoczęło się w Wielkiej Wsi.

Z Olszyn 17 lipca 2014 roku wizerunek Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych apostołów Miłosierdzia - Jana Pawła II i s. Faustyny - został przewieziony do Wielkiej Wsi. Uroczystościom powitalnym przewodniczył bp Stanisław Salaterski. 

- Do tego wielkiego dla nas wydarzenia przygotowywaliśmy się od momentu ogłoszenia daty peregrynacji. Postanowiliśmy, aby w każdy trzeci piątek nasze modlitwy ofiarować w intencji o dobre, duchowe przeżycie peregrynacji -  mówił nam wtedy ks. Roman Miarecki, proboszcz w Wielkiej Wsi. Bezpośrednim przygotowaniem były rekolekcje prowadzone przez ojca redemptorystę.

W dniu peregrynacji bp Stanisław Salaterski poświęcił w parafii cztery nowe witraże. - Przedstawiają one m.in. bł. ks. Jerzego Popiełuszkę i Karolinę Kózkówną. To postaci, które uczą nas miłosierdzia - dodał proboszcz.

Z Wielkiej Wsi obraz przewieziony został do Grabna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy