GN 3/2021 Archiwum

Mania mecenasa

Diecezjalne Radio RDN Małopolska jest nie tylko mecenasem kultury, ale chętnie pomaga potrzebującym.

64 tysiące złotych, rekordowa dotychczas kwota, trafi na leczenie i rehabilitację trójki dzieci z gminy Tarnów. To efekt wspólnej akcji radia RDN Małopolska i gminy Tarnów pod nazwą „Mania Pomagania” oraz licytacji przedmiotów sportowych, która odbyła się na antenie radia.

Pomysłodawcy i organizatorzy akcji nie kryją radości i uznania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

– Miło było patrzeć na radosne twarze ludzi, którzy w minioną sobotę przyszli na Manię Pomagania do Koszyc Małych. Bawili się i pomagali, to było naprawdę wspaniałe i za to wszystkim bardzo, bardzo dziękuję – mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor radia.

Wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł powiedział na antenie RDN, że akcja służy także rozwijaniu postaw etycznych.

– Tylko wspólne zaangażowanie i działanie może przynieść tak znakomite efekty – mówi. Kolejna V Mania Pomagania już 15 lipca przyszłego roku. Wiadomo już także, że gwiazdą akcji charytatywnej w Koszycach Małych będzie Agnieszka Chylińska.

Radio jest również mecenasem kultury. Zaszczytny tytuł, którego rozgłośnia może używać przez rok, został przyznany przez samorząd miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama