Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wierzę w miłosierdzie

Jutro i pojutrze, 21 i 22 lipca, w Tarnowie będzie można obejrzeć wielkie widowisko, musical „Credo” przygotowany przez wspólnotę „Cenacolo”.

Musical "Credo" był wystawiany już w całej Europie, między innymi na Kongresie Miłosierdzia Bożego w Rzymie, na krakowskim rynku, w Mediolanie, Wiedniu, Zagrzebiu, Medjugorje i Lourdes. - „Credo” opowiada o historii zbawienia, pozwala nam przeżywać po raz kolejny szczególne momenty takie jak: stworzenie świata, grzech, narodzenie Jezusa, niektóre z Jego cudów, Jego śmierć i zmartwychwstanie, zejście do piekieł, aż wreszcie wypełnienie się misji miłosierdzia Bożego w Jezusie Chrystusie – opowiada Jacek Nakielski z „Cenacolo” w Porębie Radlnej. 

Na scenie występuje 100 aktorów, dziewcząt i chłopców z międzynarodowej wspólnoty „Cenacolo”. - Nasz recital to nie spektakl ani fikcja. To, co wystawiamy to prawda, nasze życie, świadectwo Bożego Miłosierdzia. Młodzi z całego świata, którzy kiedyś umierali zagubieni w ciemnościach ulicy i uzależnień, dzisiaj uśmiechają się, żyją, modlą – dodaje Jacek.

Spektakl w Tarnowie odbędzie się dwa razy, 21 i 22 lipca o godzinie 20:30 na ogromnej scenie postawionej na tzw. „starej Kapłanówce” czyli placu przy Al. Matki Boskiej Fatimskiej.

"Credo nella misericordia" trailer
Gość Tarnowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama