Nowy numer 7/2019 Archiwum

Norwegia w Żabnie przejdź do galerii

Anita nie jest pierwszy raz w Polsce, ale zaskoczyła ją tutejsza gościnność i otwartość ludzi.

Dziś grupa Norwegów, która wczoraj przyjechała do Żabna, wraz z naszą młodzieżą zwiedza Tarnów. Poznawanie stolicy diecezji rozpoczęli od katedry.

- Po obiedzie z kolei pokażemy naszym gościom Żabno, a późnym popołudniem będziemy się integrować i bawić przy grillu i lodach. Tak wykorzystamy ten jeden dodatkowy dzień, z racji że nasi goście przyjechali do nas już wczoraj - mówi ks. Dariusz Król, wikariusz z Żabna.

Mieszkańcy przywitali pielgrzymów tradycyjnie, po polsku - chlebem i solą, a plac specjalnie na tę okazję udekorowali.

- To nie jest moja pierwsza wizyta w Polsce. Byłam już kiedyś w Krakowie, ale zaskoczona jestem niezwykłą gościnnością i serdecznością ludzi, u których mieszkamy - mówi Anita z Norwegii.

Anita nie jest jedyna. Wielu z nich mówi, że powitanie w Żabnie było dla nich sporym zaskoczeniem. - Bardzo się cieszę, że młodzi i rodziny reagują z wielką otwartością i spontanicznością na pielgrzymów - dodaje ks. Dariusz Król.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL