Nowy numer 50/2018 Archiwum

Wiara czyni młodym

Maria Salome z Peru najstarszą uczestniczką ŚDM Kraków 2016? W diecezji tarnowskiej - na pewno.

Wiele wskazuje na to, że Maria Salome Melgar Lopez z Limy w Peru może być najstarszą uczestniczką Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ma 71 lat. Przyjechała wraz z 15-osobową grupą na Tydzień Misyjny (Dni w diecezjach) do par. bł. Karoliny w Tarnowie.

– Jeżdżę na Światowe Dni Młodzieży od lat. Byłam w Sydney, Madrycie, Rio, a teraz jestem tutaj, w Polsce. W waszym kraju jestem pierwszy raz. Jestem osobą bardzo religijną. Śpiewam w chórze pieśni w języku keczua i po hiszpańsku. Jestem pewna, że w czasie tego spotkania w Polsce będzie nie jeden raz okazja, żeby pośpiewać – mówi pani Maria.

Czym jest młodość ducha? – Ona bierze się z wiary w Boga. Czuję Jego obecność, wiem, że mogę Mu zaufać i z tego czerpać siłę do życia – dodaje pani Maria.

  Blanca Maria Chaponan Valde Rrrama (z prawe) z Agnieszką, tłumaczką grupy peruwiańskiej
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Razem z panią Marią na Światowe Dni Młodzieży przyjechała Blanca Maria Chaponan Valde Rrama. Pani Blanca ma ponad 60 lat.

– Bardzo spodobało nam się powitanie. Jechaliśmy trochę ze strachem, bo nie znamy języka, ale to, jak nas powitano w Tarnowie przełamało wszelkie lęki. Wiele osób prosiło mnie o modlitwę, mam chorą koleżankę, dlatego chcę w czasie spotkania w Polsce z papieżem Franciszkiem prosić o błogosławieństwo Boże dla tych, którzy prosili mnie o modlitwę – mówi pani Blanca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy