Nowy numer 41/2019 Archiwum

Czuć tu jedność przejdź do galerii

Dziś Francuzi zamieszkali wokół Nowego Sącza zwiedzali miasto ze swoimi polskimi rówieśnikami.

Kilka minut po godz. 9 na parkingu koło kościoła parafialnego w Świniarsku niedaleko Nowego Sącza spotykam 50-osobową grupę polskiej i francuskiej młodzieży. 

- Mamy w parafii 22 Francuzów. Wspaniali młodzi ludzie. Nasi parafianie tak samo, bo wielu żałowało, że nie mogło przyjąć pielgrzymów pod swój dach. Ale mamy gości we wspólnocie i wraz z nimi się cieszymy - mówi ks. Zbigniew Kożuch, proboszcz parafii Świniarsko. Grupa ze Świniarska, wraz z ponad 20 osobami z Brzeznej, przyjechała jednym autobusem z Bretanii.

- Dziś, jak w całym okręgu nowosądeckim, jadą z naszą młodzieżą zwiedzać miasto-– mówi ks. Zbigniew.

- Jesteśmy studentami z jednej grupy modlitewnej. Przyjechaliśmy, by poczuć jedność Kościoła i doświadczyć wspólnoty. We Francji katolicyzm wyznaje się trochę indywidualnie. Wyznajemy Boga osobiście, ale powinniśmy praktykować życie we wspólnocie i tego nam we Francji brakuje. Polacy witają nas z otwartymi ramionami, bardzo gościnnie, czujemy tu takiego ducha jedności - podkreśla Josephine Tapia-Bretel, francuska studentka.

Josephine jest pierwszy raz w Polsce. Jak chce ją poznać w krótkim czasie? - Trochę poczytaliśmy na temat Polski. Znamy św. Jana Pawła II i św. Faustynę. Najlepiej jednak kulturę poznaje się, przebywając z ludźmi, mieszkańcami. Dużo dobrego możemy powiedzieć o Polsce już dziś dzięki przyjęciu w rodzinach, u których mieszkamy - dodaje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL