Nowy numer 4/2019 Archiwum

Święto stolicy

Dni Jakubowe to święto stolicy Warmii i Mazur związane z patronem miasta, św. Jakubem.

Jak co roku na starówce pojawił się Jarmark Jakubowy, a na nim produkty regionalne i rękodzieła. W tym roku Dni Jakubowe odbędą się w rytmie muzyki i dość nietypowych instrumentów. - Będzie można m.in. zagrać na największym bębnie świata czy na instrumentach zrobionych z warzyw - wymienia Agnieszka Kołodyńska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dni Jakubowe otworzyli uroczystości Jarosław Słoma, wiceprezydent Olsztyna oraz św. Jakub, w rolę którego od lat wciela się Mirosław Korzunowicz.

- Św. Jakub to bardzo ważna postać. Był jednym z apostołów, uczniów Chrystusa i jako pierwszy oddał życie za Jezusa - przypomniał wiceprezydent Słoma i zaznaczył, że od wieków pielgrzymi z całego świata pielgrzymują do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostella, a jeden z tych szlaków, tzw. Camino Polaco, przebiega również przez Olsztyn. - Jeśli spotkacie gdzieś państwo znak muszelki, to znaczy, że jesteście na drodze św. Jakuba - powiedział J. Słoma.

Oprócz koncertów i warsztatów muzycznych w programie Dni Jakubowych znalazły się również zlot zabytkowych samochodów czy urodziny starówki. W niedzielę o godz. 11 w konkatedrze św. Jakuba odbędzie się Msza św. w intencji miasta i mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy