Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziękujemy!

Przyjechali znad Pacyfiku, Amazonki, z czerwonej od pyłu Afryki lub z bardzo bliskiego nam sąsiedztwa.

Młodzi i wiekowi – jak Maria Salome Melgar Lopez, mająca 71 lat i będąca najstarszym uczestnikiem ŚDM w naszej diecezji – przyjechali do Polski z nadziejami na spotkanie Boga i doświadczenie wspólnoty mimo barier językowych. W czasie Tygodnia Misyjnego mieliśmy okazję słuchać ich głosów. Oto niektóre z nich…

Przyjechałem, żeby napełnić się u was miłosierdziem Boga i żeby ono uwrażliwiło mnie na potrzeby innych. Dziękuję za doświadczenie wiary, którą u was widzę!   Przyjechałem, żeby napełnić się u was miłosierdziem Boga i żeby ono uwrażliwiło mnie na potrzeby innych. Dziękuję za doświadczenie wiary, którą u was widzę!
Kks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Jechałam do was ze strachem, bo nie znacie hiszpańskiego, ale powitanie w Tarnowie zupełnie uwolniło mnie od tego lęku. Nie spodziewałam się takiej serdeczności. A to już moje czwarte ŚDM!   Jechałam do was ze strachem, bo nie znacie hiszpańskiego, ale powitanie w Tarnowie zupełnie uwolniło mnie od tego lęku. Nie spodziewałam się takiej serdeczności. A to już moje czwarte ŚDM!
Kks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W moim kraju nie jest problemem wierzyć, trudniej dawać o wierze świadectwo. Przyjechałam zawierzyć Bogu swoje małżeństwo, które zawarłam rok temu, i w ten sposób umocnić się na już dorosłe życie.   W moim kraju nie jest problemem wierzyć, trudniej dawać o wierze świadectwo. Przyjechałam zawierzyć Bogu swoje małżeństwo, które zawarłam rok temu, i w ten sposób umocnić się na już dorosłe życie.
Kks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Ludzie przyjęli nas z otwartymi rękami i sercami. Jesteście bardzo serdeczni, gościnni. A do tego mamy superpogodę! Z Polakami mamy wiele wspólnego, bo tak jak wy kochamy Matkę Bożą, która jest również królową Chorwacji.   Ludzie przyjęli nas z otwartymi rękami i sercami. Jesteście bardzo serdeczni, gościnni. A do tego mamy superpogodę! Z Polakami mamy wiele wspólnego, bo tak jak wy kochamy Matkę Bożą, która jest również królową Chorwacji.
Kks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Widziałem drewniany kościół w Rajbrocie. Ma więcej lat niż chrześcijaństwo w Brazylii! Ponadto jest piękny. U nas w nowych kościołach brakuje takiego starego piękna. Dziękuję za waszą życzliwość, otwartość, radość. Jakbym był w domu. Jesteście podobni do nas!   Widziałem drewniany kościół w Rajbrocie. Ma więcej lat niż chrześcijaństwo w Brazylii! Ponadto jest piękny. U nas w nowych kościołach brakuje takiego starego piękna. Dziękuję za waszą życzliwość, otwartość, radość. Jakbym był w domu. Jesteście podobni do nas!
Kks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Wrażeń, które przeżyłem, nie da się łatwo opisać. Mam ogromne szczęście, że tu przyjechałem. Bardzo dziękuję siostrom służebniczkom (dębickim – przyp. red.), które się nami na co dzień opiekują i które pomogły nam przyjechać do Polski.   Wrażeń, które przeżyłem, nie da się łatwo opisać. Mam ogromne szczęście, że tu przyjechałem. Bardzo dziękuję siostrom służebniczkom (dębickim – przyp. red.), które się nami na co dzień opiekują i które pomogły nam przyjechać do Polski.
Kks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama