Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł ks. Jan Wójcik

5 sierpnia zmarł wieloletni proboszcz w parafii Rudka w dekanacie radłowskim.

Ks. Jan Wójcik urodził się 5 sierpnia 1942 roku w Swoszowej. Egzamin dojrzałości złożył w 1960 roku w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 2 czerwca 1968 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Łączki Kucharskie, Marcinkowice, Rytro, Tarnów – Klikowa, Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Rudka.

W latach 1982 – 2009 pełnił urząd proboszcza parafii Rudka. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Radłów. Po złożeniu w 2009 roku urzędu proboszcza zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

 Msza św. żałobna w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie we wtorek 9 sierpnia o godz. 9. Wprowadzenie ciała śp. ks. Jana do kościoła parafialnego w Rudce we wtorek 9 sierpnia o godz. 11.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Rudce we wtorek 9 sierpnia o godz. 15, następnie ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma