Nowy numer 3/2021 Archiwum

Biskup dziękuje...

...za modlitwę i pracę wielu diecezjan podczas Światowych Dni Młodzieży.

Bp Andrzej Jeż podziękował tarnowskim diecezjanom za przygotowanie przebiegu Światowych Dni Młodzieży. Poniżej publikujemy pełny tekst komunikatu Biskupa Tarnowskiego.

Drodzy Diecezjanie!

Zakończone niedawno Światowe Dni Młodzieży były niezapomnianym przeżyciem, radosnym świętem wiary i mocnym doświadczeniem wspólnoty jednego Chrystusowego Kościoła, który łączy w sobie ludzi z tak wielu krajów i narodów. Jesteśmy wdzięczni Bogu bogatemu w miłosierdzie za dar tych pięknych, szczęśliwie i owocnie przeżytych dni, zarówno w parafiach naszej diecezji podczas Tygodnia Misyjnego, jak i potem w Krakowie. Wdzięcznością i modlitwą ogarniamy osobę Ojca Świętego Franciszka, który swą obecnością i nauczaniem umacniał nas w wierze, dając także odczuć powiew nowego ducha.

Pragnę dzisiaj skierować słowa gorącego podziękowania do wszystkich, którzy modlitwą i pracą zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Światowych Dni Młodzieży w wymiarze naszej tarnowskiej diecezji. Serdecznie dziękuję młodzieży, która wraz ze swoimi duszpasterzami podjęła drogę duchowego i zewnętrznego przygotowania do ŚDM. Dziękuję Wydziałowi Duszpasterstwa Młodzieży, Diecezjalnemu i Parafialnym Zespołom do spraw Światowych Dni Młodzieży oraz setkom animatorów i wolontariuszy. Ogrom wykonanej przez Was pracy jest budującym świadectwem aktywnego chrześcijaństwa, do którego wzywał w podkrakowskich Brzegach papież Franciszek.

Serdecznie dziękuję rodzinom, które przyjęły do swych domów pielgrzymów. Młodzież z różnych krajów wyniosła piękne i ważne dla nich doświadczenia właśnie dzięki pobytowi w polskich rodzinach, które mogła z bliska poznać i od których doświadczyła tak wielkiej gościnności.

Gorąco dziękuję władzom różnego szczebla, które z otwartością i życzliwością, na różny sposób, wspomagały przygotowania i przebieg Światowych Dni Młodzieży. Dziękuję służbom mundurowym – policji, wojsku i straży pożarnej, a także służbom medycznym i porządkowym za zapewnienie bezpieczeństwa, porządku oraz czuwanie nad spokojnym przebiegiem Światowych Dni Młodzieży.

Dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom, alumnom seminarium, służbie liturgicznej, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., chórom i zespołom muzycznym. Wszystkim Diecezjanom, którzy na różny sposób – duchowo, materialnie, swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do Światowych Dni Młodzieży, składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

Owocem Światowych Dni Młodzieży jest przesłanie wielkiego zaufania i nadziei na przyszłość. Życzę wszystkim Diecezjanom, aby to wydarzenie rodziło w nas wszystkich coraz to nowe owoce dobra, pokoju, osobistej świętości i aktywnego chrześcijaństwa. Proszę o modlitwę w tej intencji.

Papież Franciszek mówił podczas Mszy Świętej Posłania, że Światowy Dzień Młodzieży rozpoczyna się dziś i trwać będzie jutro, w naszych domach i wspólnotach. Niech to papieskie życzenie spełnia się codziennie dzięki każdemu i każdej z nas!

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż

 BISKUP TARNOWSKI

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama