Nowy numer 23/2021 Archiwum

Duchem ze św. Szymonem

Grupa 16 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę zaprasza do wspólnego wędrowania.

17 sierpnia 2016 roku już po raz 34 wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Nie każdy jednak będzie mógł w niej wziąć udział, dlatego pielgrzymi grupy św. Szymona zachęcają, by włączyć się w Duchowe Pielgrzymowanie.

Pątnicy z 16. będą modlić się codziennie podczas Różańca w intencjach pielgrzymów duchowych.

Zachęcają też do przesyłania intencji drogą elektroniczną przez stronę internetową grupy www.16.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl.

– Po raz piąty będziemy też prowadzić relację „live” z pielgrzymki poprzez Blog Pielgrzyma. – mówi kleryk Wojciech Siebierański. – Wraz z Anią Kuncewicz z Młodzieżowej Grupy Apostolskiej „Ignis Dei” staramy się przekazać duchowym pielgrzymom choć trochę pielgrzymkowej atmosfery modlitwy i radości przez informowanie ich drogą internetową co akurat robimy – dodaje.

Inicjatywa co roku cieszy się coraz większą popularnością. – W zeszłym roku zanieśliśmy na Jasną Górę ponad 40 intencji nadesłanych przez internet oraz te, które ludzie przekazali nam osobiście. Z pozytywnym odzewem spotyka się także Blog Pielgrzyma – cieszy się kl. Wojciech.

W grupie 16 „Święty Szymon” organizowanej przy bazylice św. Mateusza w Mielcu co roku idzie na Jasną Górę ponad 200 pielgrzymów, a grono pielgrzymów duchowych z roku na rok powiększa się dzięki internetowym relacjom. Przewodnikiem grupy jest ks. Stanisław Olszak – wikariusz mieleckiej bazyliki.
 

Duchem ze św. Szymonem  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama