Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z RDN na żywo

Studio Pielgrzymkowe diecezjalnego radia RDN po raz pierwszy będzie nadawało bezpośrednio z trasy.

Trwają ostatnie przygotowania do dorocznego maszerowania pielgrzymów z diecezji tarnowskiej na Jasną Górę. Kolejna Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy wyruszy już 17 sierpnia. Tegorocznym hasłem są słowa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

W tych dziewięciodniowych rekolekcjach w drodze, jak co roku, towarzyszyć pątnikom będzie radio RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz.

Codziennie na antenie obu rozgłośni nie zabraknie informacji z trasy pielgrzymki, specjalnych programów, a także wieczornego pasma modlitewnego.

Już w środę, 17 sierpnia, o 6.30 transmitowana będzie Msza św. inaugurująca 34.Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Pół godziny wcześniej w Studio Pielgrzymkowym - mieszczącym się gościnnie w redakcji "Gościa Tarnowskiego" słuchacze spotkają się m.in. z bp. Andrzejem Jeżem i dyrektorem pielgrzymki ks. Zbigniewem Szostakiem.

Każdego dnia w pasmach południowych do plenerowego studia w programie „RDN na pielgrzymim szlaku” zapraszani będą pielgrzymi oraz kapłani, a także niezwykli goście, którzy postanowili wyruszyć w drogę do Matki Boskiej Częstochowskiej z wiernymi diecezji tarnowskiej. Na radiowej antenie będą emitowane pozdrowienia od pielgrzymów do rodzin, znajomych a także słuchaczy RDN.

Pasmo modlitw rozpoczynać będzie codziennie o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą z trasy do Częstochowy będą odmawiać pielgrzymi poszczególnych grup. O 19.00 na antenie RDN rozpoczynać się będzie modlitwa różańcowa, po niej swój czas antenowy będą mieli wszyscy, którzy duchowo łączą się z pielgrzymami.

Codziennie o 20.00 na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz startować będzie Studio Pielgrzymkowe. W tym roku po raz pierwszy będzie ono prowadzone nie ze studia w Tarnowie, lecz z trasy pielgrzymki. W ten sposób radiowcy chcą jeszcze w większym wymiarze oddać klimat drogi do Jasnogórskiej Pani.

Każdy dzień na pielgrzymim szlaku kończyć będzie Apel Jasnogórski. Niezwykłe nabożeństwo prowadzone niejednokrotnie pod gwieździstym niebem czy z sanktuariów rozpoczynać się będzie około 20.45.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama