Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Michał Dziedzic

Był budowniczym kościoła i pierwszym proboszczem parafii Przybysławice.

23 sierpnia 2016 roku zmarł ks. Michał Dziedzic – emerytowany proboszcz parafii Przybysławice, rezydent w parafii Szalowa.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Michała do kościoła parafialnego w Szalowej odbędzie się w czwartek (25 sierpnia) o godz. 10.00. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Szalowej zostanie odprawiona w czwartek (25 sierpnia) o godz. 14.00, a następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Michał Dziedzic urodził się 14 września 1934 roku w Wyskitnej. Pochodził z parafii Polna. Egzamin dojrzałości złożył w 1952 roku, w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 29 września 1957 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Kamienica, Cmolas, Podegrodzie, Lubcza, Rożnów, Łęki Górne, Laskowa, Sękowa i Otfinów. W latach 1985–1999 pełnił urząd pierwszego proboszcza nowoutworzonej parafii Przybysławice. Po złożeniu w 1999 roku urzędu proboszcza zamieszkał jako rezydent w parafii Rytro. Od 2006 roku mieszkał w parafii Szalowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama