Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 24 VIII przejdź do galerii

Nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego przeżywała parafia św. Pawła Apostoła w Bochni.

Dokładnie dwa lata temu, 24 sierpnia 2014 roku, peregrynacja wizerunku Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych apostołów Miłosierdzia - Jana Pawła II i s. Faustyny - odbyła się w bocheńskiej parafii pw. Pawła Apostoła. To ostatnia wspólnota w dekanacie Bochnia-Zachód, którą nawiedził obraz.

Uroczystości powitania, na którą przybyli licznie wierni, kapłani i siostry zakonne, przewodniczył biskup Jan Piotrowski. Po inauguracji nawiedzenia wspólnota modliła się o powołania do służby Bożej z udziałem rodaków – księży i sióstr zakonnych, a także za chorych i tych parafian, którzy już odeszli do wieczności. Następnie członkowie stowarzyszeń katolickich i wspólnot parafialnych oraz mieszkańcy poszczególnych ulic i osiedli gromadzili się na czuwaniach modlitewnych i uczestniczyli w okolicznościowych nabożeństwach. Swoje spotkania miały dzieci oraz młodzież – od gimnazjalnej po pracującą. To 24-godzinne nawiedzenie zakończył akt zawierzenia całej parafii Jezusowi Miłosiernemu.

Do peregrynacji wspólnota przygotowywała się poprzez spotkania modlitewne i formacyjne, które poprowadził pochodzący z Laskowej ks. Michał Olszewski, ze zgromadzenia księży sercanów. Kapłan jest egzorcystą diecezji kieleckiej i duszpasterzuje we wspólnocie parafialnej w Stopnicy-Kątach Starych.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama