Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 28 VIII przejdź do galerii

Drugą rocznicę nawiedzenia cudownego wizerunku Jezusa Miłosiernego świętuje wspólnota w Borku.

28 i 29 sierpnia 2014 roku parafia w Borku pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywała czas nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.

Najważniejszym przeżyciem poprzedzającym nawiedzenie były rekolekcje parafialne, które rozpoczęły się w niedzielę 24 sierpnia, a zakończyły w przeddzień nawiedzenia. Prowadził je o. Stanisław Kiełbasa ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów z Tuchowa.

28 sierpnia o godz. 17 zaczęły bić dzwony i uroczysta procesja wyruszyła na plac przed kościołem na powitanie i przyjęcie obrazu. Po przyjeździe samochodu kaplicy przed bramę ogrodzenia kościoła w asyście samochodów Ochotniczych Straży Pożarnych z Rzezawy i Borku, relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II podjęły matki - Barbara Kłuś, Jagoda Mularz, Anna Kłuś oraz Elżbieta Stal, Elżbieta Dziadowiec i Grażyna Matyaszek, a obraz Jezusa Miłosiernego ojcowie - Józef Styrna, Ryszard Stal, Aleksander Dziadowiec, Andrzej Polowiec, Dariusz Waśniowski i Ireneusz Czesak.

Uroczystości powitania wizerunku Miłosiernego i relikwii przewodniczył biskup Stanisław Salaterski. Wspólnie z księdzem proboszczem Kazimierzem Świętkiem oddali cześć Jezusowi Miłosiernemu poprzez ucałowanie obrazu, a następnie relikwii.

Po dokonaniu wstępnych ceremonii, rozpoczęła się Msza św. Myślą przewodnią wygłoszonej przez biskupa Stanisława homilii było przebaczenie i miłosierdzie Chrystusa względem nas grzesznych, pod warunkiem, że otworzymy się na Jego działanie. Wezwał nas do otwarcia się na Boże miłosierdzie, które jest nieprzebrane.

O godz. 21 rozpoczął się Apel z Maryją, Matką Miłosierdzia, a następnie nabożeństwo Drogi Światła – Via Lucis pod przewodnictwem o. Stanisława Kiełbasy. O 22.00 odprawiona została Msza św. koncelebrowana przez księży rodaków w intencji powołań. Głównym celebransem był ks. prał. Józef Waśniowski, kustosz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

O godz. 23 rozpoczęło się czuwanie młodych, połączone z Drogą Krzyżową, a od 24.00 do 6.00 poranka dnia następnego czuwanie mieszkańców z poszczególnych rejonów parafii Borek.

Mszę św. pożegnalną odprawił proboszcz ks. Kazimierz Świętek. W czasie Mszy św. został odczytany Akt Zawierzenia Parafii Miłosierdziu Bożemu. Poświęcone zostały obrazy przyniesione przez wiernych oraz inne dewocjonalia. Po Mszy świętej nastąpiło pożegnanie obrazu i relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama