Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nie żyje ks. Jan Janik

5 września zmarł ks. Jan Janik.

5 września 2016 roku zmarł ks. Jan Janik. Był emerytowanym proboszczem parafii Chomranice.

Ks. Jan Janik urodził się 23 września 1945 roku w Starym Sączu. Maturę zdał w tym mieście w 1964 roku i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Święceń kapłańskich udzielił mu biskup tarnowski Jerzy Ablewicz 31 maja 1970 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Radgoszcz, Stara Jastrząbka, Jodłowa i Tarnów - Katedra. W latach 1982-2010 pełnił urząd proboszcza parafii Chomranice. W roku 2001 został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Chomranice w charakterze rezydenta, a następnie zamieszkał w parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu 7 września o godz. 13, a następnie ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma