Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po pociechę i nowe życie

W uroczystość patronki bazyliki katedralnej, którą jest Maryja w tajemnicy narodzenia, rozpocznie się w katedrze Tydzień Maryjny, zakończy się w święto MB Bolesnej.

To tu wierni oddają cześć słynącej łaskami cudownej Piecie. Przychodzą do niej w sprawach trudnych, po ludzku sądząc bez wyjścia.

- Pieta znajduje się w nawie Najświętszego Sakramentu, a więc z jednej strony Maryja, która trzyma martwe ciało Jezusa, a obok Jezus żywy, który jest widocznym znakiem, że nie wszystko kończy się wraz ze śmiercią, ale przez śmierć przechodzimy do życia. Z drugiej strony Piety jest konfesjonał, gdzie ludzie przeżywający śmierć duchową znajdują pocieszenie. Oczy Maryi wpatrzone w niebo wskazują kierunek, gdzie szukać ratunku - zauważa ks. Adam Nita, kustosz bazyliki katedralnej.

W każdy dzień Tygodnia Maryjnego wierni będą modlić się w konkretnych intencjach. Msze św. będą sprawowane o godz. 9, 12 i 18. Dodatkowe nabożeństwa to o 11.30 - Godzinki do MB Bolesnej, o godz. 15 - Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 - Koronka do Siedmiu Boleści NMP, a po Mszy św. wieczornej procesja z kopią Piety wokół katedry.

Kustosz sanktuarium zaprasza w sobotę (10 IX) o 19.30 na plac Katedralny na koncert uwielbieniowy "Jezus w Centrum", który poprowadzi schola diecezjalna, a od strony modlitewnej to spotkanie będzie animował ks. Artur Ważny.

W niedzielę (11 XI) o 17.30 z kolei odbędzie się koncert organowy Krzysztofa Urbaniaka z Łodzi.

Szczegółowy program znajduje się na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama