Nowy numer 25/2018 Archiwum

Po pociechę i nowe życie

W uroczystość patronki bazyliki katedralnej, którą jest Maryja w tajemnicy narodzenia, rozpocznie się w katedrze Tydzień Maryjny, zakończy się w święto MB Bolesnej.

To tu wierni oddają cześć słynącej łaskami cudownej Piecie. Przychodzą do niej w sprawach trudnych, po ludzku sądząc bez wyjścia.

- Pieta znajduje się w nawie Najświętszego Sakramentu, a więc z jednej strony Maryja, która trzyma martwe ciało Jezusa, a obok Jezus żywy, który jest widocznym znakiem, że nie wszystko kończy się wraz ze śmiercią, ale przez śmierć przechodzimy do życia. Z drugiej strony Piety jest konfesjonał, gdzie ludzie przeżywający śmierć duchową znajdują pocieszenie. Oczy Maryi wpatrzone w niebo wskazują kierunek, gdzie szukać ratunku - zauważa ks. Adam Nita, kustosz bazyliki katedralnej.

W każdy dzień Tygodnia Maryjnego wierni będą modlić się w konkretnych intencjach. Msze św. będą sprawowane o godz. 9, 12 i 18. Dodatkowe nabożeństwa to o 11.30 - Godzinki do MB Bolesnej, o godz. 15 - Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 - Koronka do Siedmiu Boleści NMP, a po Mszy św. wieczornej procesja z kopią Piety wokół katedry.

Kustosz sanktuarium zaprasza w sobotę (10 IX) o 19.30 na plac Katedralny na koncert uwielbieniowy "Jezus w Centrum", który poprowadzi schola diecezjalna, a od strony modlitewnej to spotkanie będzie animował ks. Artur Ważny.

W niedzielę (11 XI) o 17.30 z kolei odbędzie się koncert organowy Krzysztofa Urbaniaka z Łodzi.

Szczegółowy program znajduje się na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma