Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miłosierni jak Ojciec

Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców przygotowało szereg inicjatyw w związku z VI Tygodniem Wychowania. Start - 12 września w Tarnowie.

W tym roku refleksja nad wychowaniem w związku z trwającym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia skupiona będzie wokół tajemnicy Miłosierdzia Boga i odpowiedzi człowieka, który go doświadcza.

Zorganizowanie szeregu wydarzeń związanych z tym Tygodniem w Tarnowie to inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, realizowana we współpracy z kilkoma organizacjami pozarządowymi i instytucjami.

- Motywem przewodnim Tygodnia w Tarnowie będzie pochylenie się nad człowiekiem, jego kondycją duchową i psychofizyczną oraz mądre uwrażliwianie na przykładach różnych form miłosierdzia - wyjaśniają organizatorzy, zapraszając rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież, mieszkańców Tarnowa do udziału w wydarzeniu.

VI Tydzień Wychowania w Tarnowie zainauguruje Msza św. w tarnowskiej katedrze w poniedziałek 12 września o godz. 17. Z kolei w auli Jana Pawła II przy katedrze młodzież z Bursy Międzyszkolnej opowie o swojej działalności na rzecz potrzebujących, a o miłosierdziu i formach pomocy dzieciom z niepełną sprawnością powiedzą ks. prof. Jacek Siewiora i Krzysztof Drwal.

W związku z VI Tygodniem Wychowania Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej 7 ogłosiła tzw. tydzień otwarty. Rodzice, nauczyciele i wychowawcy mogą skorzystać z porad tamtejszych specjalistów w poniedziałek, wtorek, środę i piątek (12, 13, 14 i 16 września) w godzinach od 14 do 16.

Dokładny plan VI Tygodnia Wychowania w Tarnowie znajduje się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma