Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Woda za papier

SRK z par. św. Pawła w Bochni nie ustaje w zbieraniu makulatury.

W tym roku odbyła się już trzecia zbiórka. Wszyscy mogli składać makulaturę w kontenerze ustawionym przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni.

– I tym razem mieszkańcy Bochni i okolic nie zawiedli. Zebraliśmy 10 180 kg zużytego papieru, co pozwoli zasilić konto budowy studni w Kamerunie o 3054 złotych. Do grona ofiarodawców włącza się coraz więcej dzieci i młodzieży i to jest bardzo budujące, że dojdziemy może do takiego etapu, kiedy segregacja śmieci w każdym gospodarstwie domowym stanie się nawykiem – mówi Maria Ślusarz z SRK przy parafii św. Pawła w Bochni.

Oprócz indywidualnych osób w akcję włączyły się szkoła podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich oraz Powszechna Spółdzielnia Spożywców SPOŁEM.

– Wszystkim za okazane serce, zaangażowanie i przekazanie choćby najmniejszej ilości makulatury w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni w stolicy Kamerunu Yaounde, składamy serdeczne podziękowanie. Zapraszamy do ostatniej w tym roku zbiórki, która odbędzie się 15 października przy kościele św. Pawła Apostoła – dodaje pani Maria.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma