Nowy numer 3/2021 Archiwum

Woda za papier

SRK z par. św. Pawła w Bochni nie ustaje w zbieraniu makulatury.

W tym roku odbyła się już trzecia zbiórka. Wszyscy mogli składać makulaturę w kontenerze ustawionym przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni.

– I tym razem mieszkańcy Bochni i okolic nie zawiedli. Zebraliśmy 10 180 kg zużytego papieru, co pozwoli zasilić konto budowy studni w Kamerunie o 3054 złotych. Do grona ofiarodawców włącza się coraz więcej dzieci i młodzieży i to jest bardzo budujące, że dojdziemy może do takiego etapu, kiedy segregacja śmieci w każdym gospodarstwie domowym stanie się nawykiem – mówi Maria Ślusarz z SRK przy parafii św. Pawła w Bochni.

Oprócz indywidualnych osób w akcję włączyły się szkoła podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich oraz Powszechna Spółdzielnia Spożywców SPOŁEM.

– Wszystkim za okazane serce, zaangażowanie i przekazanie choćby najmniejszej ilości makulatury w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni w stolicy Kamerunu Yaounde, składamy serdeczne podziękowanie. Zapraszamy do ostatniej w tym roku zbiórki, która odbędzie się 15 października przy kościele św. Pawła Apostoła – dodaje pani Maria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama