Nowy numer 48/2023 Archiwum

Młodzi szukają młodych

Każdego, kto byłby zainteresowany pracą z młodymi ludźmi i/lub wprowadzeniem programu Młodzi na Progu, np. w swojej parafii, zapraszamy na warsztaty.

Znacie slogan, że bierzmowanie to oficjalne pożegnanie młodych z Kościołem? Nie zawsze się sprawdza - dla wielu to dopiero początek przygody bycia we wspólnocie. Drogę do niej pozwala m.in. odkryć program "Młodzi na Progu".

W diecezji tarnowskiej ten program ruszył 3 lata temu. Wzięło w nich udział prawie 700 młodych z 9 parafii. To chyba niewiele. Zwłaszcza że - jak przekonują młodzi animatorzy, bo to oni dzielą się wiarą z niewiele od siebie młodszymi uczestnikami programu - potrafi on przemieniać nawet najbardziej zatwardziałe serca. Uczestnicy wyjeżdżają z rekolekcji z konkretnym postanowieniem pogłębienia swojej relacji z Bogiem albo codziennej modlitwy, albo z postanowieniem co niedzielnego uczestnictwa w Eucharystii.

Warsztaty dla osób, które chciałyby zaangażować się w ten program, odbędą się 17 września w godzinach od 9.00 do 17.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie-Mościcach. Warsztaty zostały podzielone na dwa bloki.

Spośród warsztatów pierwszego bloku można wybrać spotkania dotyczące wprowadzenia w program, pracy w małej grupie lub nauczania. Drugi blok to warsztat dotyczący animacji grupy lub modlitw na kursie.

Odpowiedzialni za warsztaty to ks. Artur Mularz i Aleksandra Małochleb. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: mnp.tarnow@gmail.com. Koszt warsztatów to 10 zł od osoby.

Ważne, by każdy, kto chce w nich wziąć udział, dokonał wcześniej zapisu poprzez formularz (dostępny tu: http://goo.gl/4iSFzX).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy