Nowy numer 2/2021 Archiwum

Będzie Złota Płyta przejdź do galerii

Do sukcesów z Hiszpanii chór Puellae Orantes dołączy kolejną nagrodę, tym razem za album "Ave Maria".

Chór Puellae Orantes powrócił z podróży do Hiszpanii. W Barcelonie dziewczęta uczestniczyły w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Canco Mediterrania”.

– W konkursie wzięło udział 22 zespoły z Czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Islandii, Litwy, Polski, Słowacji, Węgier, Włoch.  Występy konkursowe oceniało międzynarodowe jury z Anglii, Islandii, Polski, Rosji, Słowacji – mówi ks. Władysław Pachota, dyrektor i dyrygent chóru.

Tarnowski zespół, jako chór szkolny (16 – 19 lat) zaśpiewał w trzech kategoriach: muzyka sakralna, folklor i pop. – Zwyciężył we wszystkich – mówi Aleksandra Topor, odpowiedzialna za kształcenie wokalne dziewcząt.

Udział w konkursie otwarł wiele furtek do kolejnych występów i do zdobywania nowych doświadczeń muzycznych.

– Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Festiwalu Chóralnym w Barcelonie, w ramach którego, wraz z trzema chórami akademickimi, wykonaliśmy koncert w katedrze św. Eulalii. Po koncercie chór otrzymał zaproszenie od agencji artystycznej MUSIC MASTERS MANAGEMENT do wystąpienia podczas festiwalu muzyki sakralnej w Barcelonie w kwietniu 2017 roku – dodaje ks. Pachota.

Ostatnia podróż chóru była też okazją do zwiedzenia pięknych i historycznych miejsc, m.in. Barcelony, Carcassone, Awinionu, Cannes, Nicei, Monaco, Mediolanu.

– Swoje wrażenia z podróży oraz program konkursowy chór zaprezentuje podczas koncertu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, który odbędzie się 15 października – mówi Aleksandra Topor.

Podczas koncertu chór odbierze Złotą Płytę za album „Ave Maria”. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Związek Producentów Audio Video.

– W październiku rozpoczniemy nabór do chóru, będziemy odwiedzać szkoły w Tarnowie i okolicznych gminach – dodaje pani Aleksandra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama