Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szansa na katolickiego Nobla

Do nagrody TOTUS w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” nominowano dwie organizacje z diecezji tarnowskiej.

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Caritas w Jadownikach Mokrych oraz Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II zostały nominowane do tegorocznej edycji nagrody TOTUS.

Te prestiżowe wyróżnienia, nazywane katolickim Noblem, przyznawane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wręczone zostaną 8 października, w przeddzień obchodów XVI Dnia Papieskiego.

Nazwiska nominowanych przedstawiono podczas konferencji prasowej w Sekretariacie Episkopatu Polski. Są nią honorowane osoby i instytucje, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania św. Jana Pawła II.

- Miłosierdzie, pomoc drugiemu człowiekowi, wskazanie na jego godność to najważniejsze elementy, które decydują o człowieczeństwie każdego z nas. To łączy nominowanych- powiedział ks. Jan Drob, przewodniczący Zarządu Fundacji.

Uroczysta gala wręczenia nagród TOTUS odbędzie się 8 października na Zamku Królewskim w Warszawie, w przeddzień centralnych obchodów XVI Dnia Papieskiego. Laureaci otrzymają statuetkę oraz 25 tys. zł.

Tradycyjnie nagrody TOTUS wręczane są w czterech kategoriach. W tym roku do nagrody TOTUS w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” nominowano dwie organizacje z diecezji tarnowskiej.

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Caritas w Jadownikach Mokrych to nowoczesna placówka prowadzona przez Caritas diecezji tarnowskiej, działająca od 2000 r. Ośrodek został nominowany za kompetentną pomoc niesioną od lat potrzebującym dzieciom oraz za działania na rzecz społeczności lokalnej.

Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II - oparte całkowicie na pracy wolontariuszy działa od 10 lat przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Nominowane za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób terminalnie chorych i ich rodzin, inspirowane wezwaniem Jana Pawła II do rozwijania „wyobraźni miłosierdzia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama