Nowy numer 2/2021 Archiwum

Marsz do Kaplicy przejdź do galerii

Kilka tysięcy ludzi przeszło w procesji z limanowskiej bazyliki do Kaplicy Łaski.

W jubileuszowym roku 50. rocznicy koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, w niedzielę 25 września o 15.30 z bazyliki w Limanowej wyruszyła dziękczynna procesja do Kaplicy Łaski przy ul. Matki Boskiej Bolesnej, gdzie rozpoczął się kult Cudownej Figury Pani Limanowskiej.

W procesji wzięła udział kilkutysięczna rzesza wiernych, czcicieli Matki Bożej, wśród których wyróżniali się panie i panowie w strojach regionalnych niosący feretrony, chorągwie i sztandary.

Uczestnikami procesji byli również chór i orkiestra parafialna, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, Liturgiczna Służba Ołtarza, alumni pierwszego roku WSD w Tarnowie oraz kapłani.

Procesji i Mszy św. przy ołtarzu polowym przewodniczył bp Andrzej Jeż. Na początku Eucharystii kustosz limanowskiego sanktuarium ks. dr Wiesław Piotrowski podziękował Panu Bogu za wszelkie łaski, jakie poprzez wieki zsyłał na mieszkańców Limanowej i okolicznych miejscowości, którzy zwracali się do Niego przez przyczynę Matki Boskiej Bolesnej.

W sposób szczególny podziękował za liczne uczestnictwo w obchodach 50. rocznicy koronacji - 11 września oraz podczas tygodniowego odpustu od 15 do 22 września.

Bp Andrzej Jeż w homilii mówił o tym, jak w imię Maryi dokonywały się zwycięstwa w naszym kraju i zachęcił, aby wzywać to imię, by dokonywać zwycięstw w swoim osobistym życiu.

Po Mszy św. procesja powróciła do bazyliki, gdzie w ołtarzu głównym znajduje się Cudowna Figura. Jej koronacji dokonał 11 września 1966 roku ówczesny metropolita krakowski abp Karol Wojtyła.

Z okazji 50. rocznicy koronacji centralnym uroczystościom odpustowym 18 września br. przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama