Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krocz spokojnie przejdź do galerii

W ostatnich 5 latach pomogli 18 646 razy. Biskup tarnowski 17 wolontariuszom za wieloletnią i bezinteresowną pomoc wręczył medale.

W Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania "Opoka" w Starym Sączu Poradnia Specjalistyczna i Telefon Zaufania "Arka" świętowała 35-lecie działalności. Blisko 100 wolontariuszy z pięciu oddziałów "Arki" uczestniczyło w okolicznościowym sympozjum. Była też okazja do podsumowania pracy.

– W ostatnich 5 latach mieliśmy 18 646 przypadków, gdy ktoś prosił o pomoc i ją uzyskiwał. Ludzie mają coraz więcej problemów i spodziewamy się, że coraz więcej osób będzie do nas przychodzić – mówił ks. Władysław Szewczyk, założyciel i prezes Arki.

Wszystkim wolontariuszom przekazał tekst z 1692 roku, znaleziony w starym kościele w Baltimore. - Niech będzie ważnym elementem programu naszego myślenia, przeżyć i postaw w stosunku do siebie, do innych i do Pana Boga. Zachęcam "Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu" - mówił ks. Szewczyk.

Po Mszy św., której przewodniczył bp Andrzej Jeż, 17 wolontariuszy za wieloletnią i bezinteresowną pomoc zostało odznaczonych medalami „Dei regno servire”. Ksiądz Władysław Szewczyk otrzymał list gratulacyjny Biskupa Tarnowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama