Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kasia Kowalska i Wielki Odpust

W sobotę 1 października rozpoczną się w Bochni przesłuchania XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej "Ad Gloriam Deiparae".

Uczestników konkursu będzie można posłuchać w Oratorium św. Kingi przy sanktuarium Matki Bożej od 12.30. Miło mi też poinformować, że gościem festiwalu będzie Kasia Kowalska, która zaśpiewa na scenie Oratorium 1 października o 20.00. Natomiast ogłoszenie wyników konkursu i koncert laureatów odbędzie się 2 października o 15.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi ks. Jacek Sarota, dyrektor festiwalu. Program i plakat festiwalu można zobaczyć tutaj.

Festiwal poprzedzi Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Bocheńskiej, który potrwa od 2 do 9 października. Hasło odpustu brzmi „Maryja – Matka nowego życia w Chrystusie” i nawiązuje do 1050. rocznicy chrztu Polski.

Głównym dniem odpustu będzie 7 października. W tym dniu przypada 82 rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Bocheńskiej. Odsłonięcie obrazu nastąpi o 6.30, o 7.00 w kaplicy cudownego wizerunku zostanie odprawiona Msza św. Kolejna Eucharystia będzie celebrowana o 9.00.

W tym dniu do sanktuarium Matki Bożej będą po raz 21. pielgrzymować emeryci, renciści, wdowy, wdowcy, osoby w podeszłym wieku z całej diecezji. Msza św. dla tych pątników zostanie odprawiona o 11.00.

Sumie odpustowej o 17.00 będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż. Po Mszy św. ulicami Bochni przejdzie procesja różańcowa z lampionami.

Uroczystości 7 października zakończy nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Początek o 20.00. O północy zaś zostanie odprawiona Msza św. Cały program odpustu można zobaczyć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama