Nowy numer 24/2019 Archiwum

Nawiedzenie w Bergen

Bp Leszek Leszkiewicz, tarnowscy księża i parafianie z różnych narodów modlili się przy wizerunku z Łagiewnik.

Przez blisko dwa lata, od 2013 do 2015 roku, obraz Miłosiernego nawiedzał parafie w diecezji tarnowskiej. Później został przekazany do diecezji bielsko-żywieckiej, gdzie przez rok był przyjmowany we wspólnotach parafialnych.

Obecnie wizerunek z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz relikwie św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II przebywają w katolickiej parafii pw. św. Pawła w Bergen, w Norwegii, gdzie posługują dwaj tarnowscy księża ks. Janusz Batko i ks. Piotr Gąsior.

Peregrynacja w tej parafii rozpoczęła się już 24 września, a uroczystości powitania obrazu i relikwii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz.

– Jako duszpasterze składamy serdeczne Bóg zapłać ks. biskupowi za jego obecność w naszej parafii; za to, że ks. biskup pomógł nam poprzez swoje pasterskie błogosławieństwo i pasterską posługę doświadczyć miłosierdzia Jezusa. Dla nas kapłanów ta obecność jest tym bardziej cenna, że ks. biskup pochodzi z tej samej, tarnowskiej diecezji, w której my kapłani wzrastaliśmy do kapłaństwa – napisali w ogłoszeniach parafialnych duszpasterze z par. św. Pawła.

Nie tylko Polacy należący do parafii w Bergen będą mogli modlić się przed obrazem i relikwiami. Swoje godziny czuwania i Msze św. mają wierni z grup tamilskiej, wietnamskiej, norweskiej, hiszpańskiej i filipińskiej.

Peregrynacja potrwa w par. św. Pawła do 30 września, następnie obraz Pana Jezusa Miłosiernego powróci do Łagiewnik. We wspólnocie rozpocznie się jednak nawiedzenie poszczególnych rodzin przez obraz „Jezu, ufam Tobie”, który został poświęcony przez bp. Leszkiewicza podczas jego pobytu w Norwegii. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL