Nowy numer 2/2021 Archiwum

TAK dla życia, NIE dla śmierci przejdź do galerii

Wszyscy diecezjanie są zaproszeni w niedzielę (9 X) do Limanowej, gdzie w południe rozpocznie się VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

Pomysł na coroczne maszerowanie dla życia i rodziny zrodził się w 2010 roku. To właśnie wtedy 10 października odbył się w Tarnowie pierwszy oficjalny marsz. Jego inicjatorem był Jacek Bulzak z Nowego Sącza. Drugi odbył się w Nowym Sączu (2011), później Mielec (2012), Bochnia (2013), Dębica (2014), Brzesko (2015). W tym roku przyszła kolej na Limanową. Z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej osób.

Tegoroczny marsz odbędzie się w związku z ogólnopolskimi obchodami XVI Dnia Papieskiego oraz 50. rocznicą koronacji cudownej figury Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Pontyfikat Świętego Jana Pawła II był wielką promocją rodziny i jej fundamentalnych wartości, szczególnie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

To radosna i kolorowa - w przeciwieństwie do czarnej i upstrzonej wulgarnymi hasłami - manifestacja poglądów, wyrażenia swojego TAK dla życia i rodziny, NIE dla cywilizacji śmierci. Ludzie machają chorągiewkami, podnoszą dzieci do góry, śpiewają i wznoszą okrzyki (radosne!).

VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w tym roku 9 października w Limanowej. O godz. 12 w bazylice zostanie sprawowana Msza św., po której mieszkańcy i przybyli z całej diecezji tarnowskiej wyruszą ulicami Limanowej. Po zakończonym marszu, w parku miejskim będzie miał miejsce poczęstunek i mały festyn rodzinny.

Hasło tegorocznego Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny to "Szanuj, broń, służ każdemu życiu ludzkiemu" (św. Jan Paweł II).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama