GN 2/2021 Archiwum

Sklep inny niż pozostałe

Ruszyło Radiowe Dzieło Miłosierdzia przy siedzibie RDN Małopolska w Tarnowie.

W tym sklepie walutą jest miłosierdzie. Coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych, za które w Radiowym Dziele Miłosierdzia będą oni otrzymywać produkty spożywcze. Sklep o takiej nazwie został uroczyście otwarty w Tarnowie.

– To pionierska inicjatywa charytatywna tego rodzaju w mieście – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż, który błogosławił przedsięwzięciu. – To miejsce z poszanowaniem wszelkiej godności. Sklep, czyli przychodzę i kupuję za talony, a walutą jest miłosierdzie. Myślę, że osoby potrzebujące dobrze to spożytkują a cały system przyniesie efekty – dodał hierarcha.

Tymczasem coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych, za które w Radiowym Dziele Miłosierdzia będą oni otrzymywać produkty spożywcze. Jest szansa, że lokalne samorządy wspomogą inicjatywę poprzez zakup bonów spożywczych, które osoby potrzebujące będą realizowały w radiowej placówce przy ul. Urszulańskiej. Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł chętnie skorzysta z takiej możliwości, by wspomóc potrzebujących na swoim terenie.

– Podoba mi się ta inicjatywa, część pieniędzy z budżetu gminy przeznaczamy na pomoc najuboższym. Teraz dając im bony na towar spożywczy, mamy większą pewność, że pomoc zostanie właściwie wykorzystana – dodaje.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela proponuje, by w rozpowszechnianiu towarów wykorzystać wolontariuszy. – Uważam, że np. w okresie przedświątecznym wolontariusze mogliby docierać z pomocą do chorych, starszych czy samotnych przekazując im przygotowane paczki – mówi.

Przygotowania do uruchomienia Radiowego Dzieła Miłosierdzia trwały kilka miesięcy. Magdalena Iwaniec, która stanęła za ladą sklepu podejmuje wyzwanie z przekonaniem, że się uda. – Pracujemy już od dwóch tygodni, przygotowywaliśmy pomieszczenie, zamawialiśmy towar i rozmawialiśmy o tym jak najlepiej pomóc potrzebującym. Jestem pełna zapału do tej pracy – opowiada.

Radiowe Dzieło Miłosierdzia mieści się w kamienicy przy ul. Urszulańskiej naprzeciwko kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie. Będzie czynne codziennie od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00. Bony, za które będzie można nabywać towar, dostępne będą w siedzibie radia przy ul. Bema 14, w instytucjach, parafiach oraz w sklepie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama