Nowy numer 42/2019 Archiwum

Różaniec za ojczyznę przejdź do galerii

W ramach Gwiaździstej Procesji Różańcowej ok. 100 osób ruszyło z modlitwą z Olszanki do Podegrodzia. Wiele jeszcze dołączyło po drodze.

Ogólnopolska kampania modlitewna za ojczyznę - Gwiaździsta Procesja Różańcowa - odbyła się 8 października. Także z Olszanki koło Nowego Sącza wyruszyła procesja, by rozważając tajemnice życia Jezusa i Maryi, wstawiać się za kraj i naród. Z różańcem w ręku szli miejscowi, ale i wierni z okolicznych parafii, a nawet Nowego Sącza czy Podegrodzia.

- W naszej parafii codziennie przed Mszą św. odmawiana jest cząstka Różańca. Ludzie kochają tę modlitwę, a ojczyzna jej potrzebuje. Uważaliśmy, że wzięcie udziału w tej procesji jesteśmy winni naszej ojczyźnie - mówi ks. Paweł Pająk, proboszcz w Olszance. - Żadna inna forma nie ma takiej mocy jak procesja różańcowa.

Na jej skuteczność w chwilach dziejowych zagrożeń wskazują cud pod Lepanto, odsiecz wiedeńska, zwycięstwo pod Chocimem, cud nad Wisłą. - Warto nawiązać także do sytuacji, jaka się wydarzyła na Filipinach w 1986 roku. I tam ukazała się potęga ludzi trzymających w rękach różańce - przypomina ks. Pająk.

Z Olszanki do Podegrodzia ruszyło w Gwiaździstej Procesji Różańcowej ok. 100 osób, ale wielu dołączyło jeszcze po drodze. To z Podegrodzia pochodzi ogłoszony w tym roku świętym o. Stanisław Papczyński, wielki patriota, wzór miłości do ojczyzny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL