GN 3/2021 Archiwum

Jest TOTUS!

A nawet dwa. Tegorocznymi laureatami nagrody są m.in. Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II i Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny w Jadownikach Mokrych.

Wśród tegorocznych laureatów Nagrody TOTUS, przyznawanej osobom i instytucjom, które przyczyniają się do promowania nauczania św. Jana Pawła II, jest Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II. Wyjątkowo w tym roku przyznano także nagrodę „TOTUS okolicznościowy 2016”, który otrzymał z Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych. To nowoczesny ośrodek, prowadzony przez Caritas diecezji tarnowskiej, działający od 2000 r. Nagrodzony został za kompetentną pomoc, niesioną od lat potrzebującym jej dzieciom, oraz za działania na rzecz społeczności lokalnej. Nagrody wręczono w sobotę 8 października na Zamku Królewskim w Warszawie, w przededniu XVI Dnia Papieskiego.

Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II oparte całkowicie na pracy wolontariuszy Hospicjum działa od 10 lat przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Nagrodzone zostało za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób terminalnie chorych i ich rodzin, inspirowane wezwaniem Jana Pawła II do rozwijania „wyobraźni miłosierdzia”.

- Chcę gorąco podziękować wszystkim wspaniałym ludziom, którzy tworzą jedną hospicyjną rodzinę, spiesząc z pomocą drugiemu człowiekowi. Hospicjum to też życie. Życie potrafi być na tym ostatnim etapie wspaniałe, jeśli spotkamy na drodze dobrego człowieka. Oby było ich jak najwięcej i tym wszystkim osobom dedykuję tę nagrodę - powiedział ks. Józef Dobosz, prezes stowarzyszenia.

Z kolei wiceprezes hospicjum Krystyna Wolska zaznaczyła, że dla wielu chorych osób wolontariusze są przyjaciółmi. - Czasami wystarczy potrzymać kogoś za rękę, posłuchać, zaśpiewać piosenkę. Pomagamy pacjentom, także pielęgnując ich przy łóżkach, wypożyczając specjalistyczny sprzęt, a także wspierając ich rodziny. Przez ponad 10 lat pomogliśmy ponad tysiącowi osób - mówiła.

Więcej na ten temat zobacz w artykule TOTUSY rozdane!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama