Nowy numer 39/2023 Archiwum

Znowu rekord przejdź do galerii

8 października zakończył się V Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę".

W tym roku w konkursie wystartowało 55 solistów, schol i zespołów wokalnych. W sumie 432 osoby, między innymi z diecezji rzeszowskiej, kieleckiej czy krakowskiej. To kolejny rekord. Co roku bowiem liczba uczestników się zwiększa. W pierwszym roku do przesłuchań stanęło tylko 18 solistów, dwa lata temu było prawie 230 wykonawców, w ubiegłym roku blisko 400.

- Dla mnie jest to coś wspaniałego, jeśli taka rzesza ludzi, przedszkolaków, dzieci, młodzieży i starszych z różnych regionów Polski przyjeżdża do Tarnowa, aby podzielić się swoim talentem, śpiewem. Cieszymy się, że ta liczba rośnie - mówił ks. Czesław Haus, pomysłodawca i gospodarz tego festiwalu, a zarazem proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. - To na chwałę Boga śpiewacie i dedykujecie ten czas. Chcę wam za to podziękować, a także waszym rodzicom, instytucjom, pałacom młodzieży, parafiom, tym, którzy was przygotowali - dodał, zwracając się do uczestników.

Dziękował także mecenasowi - Prezydentowi Miasta Tarnowa i sponsorom V Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę". - Do kogo tylko się udałem, żaden nie powiedział nie. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystko to robimy na chwałę Boga - zaznaczył.

Od początku w jury festiwalu zasiada i przewodniczy mu ks. prof. dr hab. Andrzej Zając, muzykolog, pedagog, dyrygent chóralny, profesor sztuk muzycznych. - Każdy się starał wypaść jak najlepiej i pewnie każdego trzeba by było za to nagrodzić, jednak to jest festiwal muzyki, śpiewania, a zatem konkurs, w którym zawsze są lepsi i słabsi - mówił i to on zaprezentował nazwiska tych najlepszych.

Nagrodę Grand Prix V Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę" zdobyła Roksana Węgiel z Jasła, która wykonała utwór "Ukojenie".

Roksana Węgiel "Ukojenie"
Gość Tarnowski

 

Wyniki V Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej "Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę" 2016 przestawiają się następująco:

W kategorii dzieci-soliści:

1. Krystian Gizicki z Nowego Sącza
2. Paweł Madzia z Nowego Sącza
3. Daria Nawój z Łęgu Tarnowskiego

W kategorii młodzież-soliści:

1. Aleksandra Stawarz z Rzeszowa
2. Martyna Ogonowska z Żabna
3. Karolina Pietrzak z Nowego Sącza

W kategorii dorośli-soliści:

1. Ksenia Śliwa z Ładnej
2. Adam Dudek z Dąbrowy Tarnowskiej
3. Iwona Pudełko z Żabna

W kategorii zespoły dziecięce:

1. Schola "Iskierki Miłosierdzia" z Tarnowa
2. Schola "Boże Nutki" z Mielca
3. Zespół "Amos" z Radłowa

W kategorii zespoły młodzieżowe:

1. Schola "Jubilate Deo" z Wietrzychowic
2. Trio wokalne z Gromnika
3. Schola parafialna z Brnia

W kategorii zespoły dorosłych:

1. Zespół "Spragnieni łaski" z Krakowa
2. Zespół "Melomani" z Żabna
3. Zespół "Nadzieja" z Brnia

Wyróżnienia spośród przedszkolaków otrzymali: Julia Kupiec z Radgoszczy, Matylda Smoła z Tarnowa i zespół "Dzieciaki z Tuchowskiej Ochronki". 

Specjalne wyróżnienie dyrektor festiwalu przyznał perkusiście zespołu "Alternatywa Bożej Miłości" z Czermina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast