Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modlitwa na 170 głosów

Tylu kleryków, razem z przełożonymi, modliło się o powołania podczas pieszej pielgrzymki do Tuchowa.

Tradycyjnie, na początku roku formacji i nauki tarnowskie Wyższe Seminarium Duchowne pielgrzymowało pieszo do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

– Około 170 kleryków z księżmi przełożonymi modliło się w trasie w intencji powołań do naszego seminarium. Modliliśmy się także za siebie wzajemnie, aby nowy rok formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej prowadził do stawiania Boga w centrum życia – mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny.

Pielgrzymi nawiązywali też do hasła tegorocznej formacji w seminarium „Idźcie i głoście”, które podał klerykom w dniu inauguracji nowego roku bp Andrzej Jeż.

– Nasza pielgrzymka była pierwszym akordem zastosowania tego hasła, misyjnego posłania, które oznacza, że mamy iść głosząc Dobrą Nowinę najpierw postawą swego życia... Szliśmy kilka godzin, polecając się Tuchowskiej Pani, aby droga życia była wiernym towarzyszeniem Jej Synowi Jezusowi Chrystusowi. Podczas tej pięknej drogi uwielbialiśmy Pana przez śpiew, modlitwę i rozważanie słowa Bożego, od którego zresztą rozpoczęliśmy. Bez słowa Bożego – nie ma celu. A my w seminarium mamy Cel – Jezusa, na którego wskazuje Maryja. Dlatego słuchamy Słowa. Po Eucharystii odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Z Tuchowa powróciliśmy bardziej radośni i szczęśliwi – dodaje ks. Tomasz.

– Dla mnie ciekawe jest to, że rok formacji rozpoczynamy od pielgrzymki, zatem jakiegoś trudu w intencji powołań, mimo że dopiero pierwszy rocznik rozpoczął drogę rozeznania powołania. Od samego początku chcemy mieć na uwadze, że nieustannie potrzeba nowych kapłanów – podkreśla kl. Marek.

– Pielgrzymka na początku roku akademickiego jest najlepszym sposobem na jego rozpoczęcie. W ten sposób zawierzamy Maryi naszą dotychczasową drogę i to, co przed nami – dodaje kl. Wojciech.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama