Nowy numer 28/2018 Archiwum

Iskry nad Dunajcem przejdź do galerii

Niecodzienni goście odmówili różaniec w Krościenku podczas czuwania młodych z całego dekanatu.

W kościele parafialnym w Krościenku n. Dunajcem odbyło się dekanalne czuwanie młodzieży.

- Chcemy podziękować za Światowe Dni Młodzieży, ale i rozwijać wspólną formację duchową. Obecne spotkanie ma hasło wzięte z przemówienia papieża Franciszka wygłoszonego podczas ceremonii powitania w Krakowie - „Miłosierdzie ma młode oblicze”. Chcemy dzisiaj, ale i przez następne czuwania wracać do tekstów Franciszka, które powiedział do młodych w Krakowie. To będzie nasz program formacji - mówi ks. Janusz Pabian, dekanalny duszpasterz młodzieży i wikariusz w Krościenku.

Spotkanie rozpoczęło uroczyste wniesienie symboli Światowych Dni Młodzieży oraz wielkiego drewnianego różańca. Nieśli go młodzi, którzy przez charakterystyczne stroje, przypominali świętych i błogosławionych, świadków miłosierdzia. W procesji szedł więc św. bł. Piotr Frasatti, św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna, bł. Karolina oraz św. Matka Teresa.

Modlitwę różańcową poprowadzili młodzi z grupy apostolskiej w Krościenku, a poszczególne dziesiątki odmawiali młodzi przedstawiający różnych świętych.

Konferencję o Bożym miłosierdziu i m.in. znaczeniu słowa „iskra” wygłosił ks. Sebastian Kolasa.

- Zadaniem iskry nie jest świecić, lecz zapalać, inicjować, dawać impuls. Pozwólmy więc, by Bóg zapalił nas do działania, angażowania się, bycia świadkami miłosierdzia - apelował ks. Sebastian.

Podczas nabożeństwa młodzi mogli skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. Spotkanie zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, specjalne posłanie do pełnienia dzieł miłosierdzia oraz namaszczenie balsamem miłosierdzia.

O tym, jak działają młodzi w Krościenku i co planują ich rówieśnicy w Sromowcach Niżnych w 44 numerze „Gościa Tarnowskiego”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma