GN 3/2021 Archiwum

Także nasze dzieło

Biskup Andrzej Jeż przebywając na Ukrainie przewodniczył uroczystości dedykacji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Morszynie.

Od 11 października biskup Andrzej Jeż odwiedzał tarnowskich księży pracujących na Ukrainie. Jest ich obecnie 12. - Z wielkim oddaniem, często przed długie lata pracują m.in. w polskim środowisku. Chcemy docenić Polaków, którzy utrzymali dar wiary. Nawet dla kilku osób warto tam posłać kapłana, który odprawi Mszę św. To nasze zobowiązanie wewnętrzne, aby docenić tych ludzi za ich olbrzymi dar wiary - mówi biskup Andrzej Jeż.

W czasie wyjazdy na Ukrainę biskup Andrzej odwiedził m.in. Oberżyn, Tarnopol, Bojany, Sadogóry. 14 października spotkał się i modlił z abp. Mieczysławem Mokrzyckim w w archikatedrze lwowskiej. 15 października bp Jeż przewodniczył dedykacji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Morsztynie, gdzie pracuje tarnowski kapłan ks. Wojciech Bukowiec. Budowa świątyni trwała kilka lat i była możliwa m.in. dzięki pomocy diecezji tarnowskiej. - Podziwiam naszych księży i wszystkich diecezjan, którzy wspierają Kościół na Ukrainie. Powstało tam dużo kościołów i kaplic, dzięki wsparciu diecezji tarnowskiej - dodaje biskup Andrzej Jeż. W ostatnim dniu wizyty, w niedzielę, 16 października, biskup Jeż udzielił sakramentu bierzmowania w Miżyńcu.

Film autorstwa Іванa Федоричa z tego wydarzenia:

Консекрація храму Божого Милосердя в Моршині
Skelia Tv

 

Galeria zdjęć z dedykacji dostępna jest na stronie Archidiecezji Lwowskiej: http://rkc.lviv.ua/news_view-Konsekraciya_xramu_Bozhogo_Muloserdya_v_Morshuni-ua.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama