Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gdzie mieszkasz? przejdź do galerii

To pytanie zadało blisko 150 młodych osób, które uczestniczyły w pierwszym po wakacyjnej przerwie czuwaniu dla młodzieży u Tuchowskiej Pani.

W bazylice Matki Bożej Tuchowskiej odbyło się pierwsze z serii czuwań dla młodzieży zatytułowanych "Droga wewnętrzna. Tematem przewodnim było pytanie, które skierowali uczniowie Jana Chrzciciela do Jezusa: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. W czasie konferencji, którą wygłosił o. Paweł Zyskowski CSsR, młodzież usłyszała o najlepszym mistrzu na świecie: Jezusie.

Ojciec Paweł mówił także o tym, kim jest i jaki jest prawdziwy uczeń: że ma prawo nie widzieć, nie rozumieć i pytać. Ale kogo? Z pewnością innych uczniów, do czego była okazja podczas posiłku w klasztornej jadalni pielgrzyma, ale jeszcze bardziej samego Nauczyciela. Dlatego tuż po spotkaniu w refektarzu odbyła się adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, któremu młodzi mogli oddać swoje życie, rozpoczęty rok szkolny i akademicki, a także uwielbić Go za Jego naukę: naukę w słowie Bożym, w rodzinie, w Kościele i w trudnych wydarzeniach życia. Na koniec młodzież oddała się pod opiekę najlepszej Uczennicy: Maryi.

Następne czuwanie przed nami: jego temat: „Normalni - nienormalni”! Odbędzie się 18 listopada 2016 roku. Zapraszamy wszystkich młodych na Eucharystię o godzinie 18.30 po niej, o 19.20 rozpocznie się konferencja, dalej coś dla ciała w klasztornej jadalni pielgrzyma i coś dla ducha: adoracja Najświętszego Sakramentu. Całość potrwa ok. 2 godziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama