Nowy numer 4/2021 Archiwum

Coraz bliżej studni

Około 4,5 tysiąca złotych zasili konto budowy studni w Kamerunie dzięki kolejnej zbiórce makulatury.

Zbiórka odbyła się przy kościele pw. św. Pawła w Bochni, a zorganizował ją parafialny oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. – Zbiórka zakończyła się wspaniałym wynikiem. Łącznie zebraliśmy 12 694 kg zużytego papieru, co pozwoli nam powiększyć konto budowy studni w Kamerunie o kwotę około 4,5 tys. zł – mówi Maria Ślusarz z SRK.

Tym razem do akcji włączy, Tarnowa, Kłaja i Krakowa. się nie tylko mieszkańcy Bochni i okolic, ale również z powiatu brzeskiego, Tarnowa, Kłaja i Krakowa. – Jak zwykle oprócz osób indywidualnych akcję wsparły szkoły i instytucje: Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni, Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych, Akcja Katolicka przy parafii MB Fatimskiej w Kobylu – dodaje pani Maria.

Organizatorzy zbiórki w imieniu s. pasjonistki Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni w stolicy Kamerunu Yaounde, dziękują wszystkim osobom i instytucjom za okazaną pomoc i przekazanie choćby najmniejszej ilości makulatury. Akcję „Makulatura na misje” będzie kontynuowana po zimowej przerwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama