Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czas na wstyd

Potem może być za późno - przekonują organizatorzy dziewięciomiesięcznej nowenny do bł. Karoliny.

W ramach przygotowań do przypadającej w przyszłym roku 30. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkich do modlitwy i włączenia się w 9-miesięczną nowennę przed tym jubileuszem.

– Chcemy przez 9 miesięcy modlić się wspólnie o określonej porze do bł. Karoliny i prosić ją o wstawiennictwo w naszych codziennych sprawach. Intencje modlitewne będzie można umieszczać na naszej stronie w komentarzach do kolejnych tekstów nowenny – mówią organizatorzy.

Autorzy nabożeństwa nawiązują do pytania, które Jan Paweł II postawił wiernym zgromadzonym na beatyfikacji Karoliny w Tarnowie 10 czerwca 1987: „Czy święci nie są po to, ażeby nas zawstydzać?”. Dlatego proponują czas na modlitwę, skupienie, refleksję. Nowenna ta oparta będzie o metodę lectio divina. Każdego 10. dnia miesiąca organizatorzy będą udostępniać na swojej stronie (www.ksm.diecezja.tarnow.pl) kolejne teksty nowenny, które zawierają fragment Ewangelii, rozważania, modlitwę oraz myśl do refleksji. Nowenna potrwa od 18 października do 10 czerwca.

W tym czasie powstanie Księga, będąca wotum wdzięczności za opiekę oraz liczne łaski
i cuda wypraszane za wstawiennictwem bł. Karoliny, w której zapisane będą również owoce rozpoczętej nowenny. Księga zostanie ofiarowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej 30-lecia beatyfikacji bł. Karoliny w Zabawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama