Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świeć odblaskiem

Piesi są ofiarami co piątego wypadku drogowego, najczęściej spowodowanego przez brak dostatecznej widoczności.

Ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców, wraz z Komendą Miejskiej Policji w Tarnowie apelują o bezpieczeństwo na drogach. To ważne zwłaszcza jesienią.

W związku z nasilonymi w ostatnim czasie wypadkami drogowymi z udziałem pieszych, Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych i oświetlenie rowerzystów. - Piesi są ofiarami co piątego wypadku drogowego, najczęściej spowodowanego przez brak dostatecznej widoczności pieszych na drogach po zapadnięciu zmroku - czytamy w apelu.

Widoczność człowieka bez odblasku, w zasięgu świateł samochodu zauważalna jest w odległości ok. 20 m, podczas gdy widoczność odblasku jest zauważalna z odległości ok. 150 m. - Odblask może uratować życie zarówno dzieci, jak i dorosłych, zwłaszcza starszych osób. Wracając wieczorową porą z kościoła, zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - nawołuje duszpasterz kierowców.

Jednodniowe akcje uświadamiające o bezpieczeństwie ruchu drogowego będą przeprowadzane przez Policję także w poszczególnych parafiach powiatu tarnowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL