Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie bądź wampir!

Przyjdź na bal lub marsz świętych. Z roku na rok coraz więcej ich w parafiach.

Nachalnie reklamowane Halloween spotka się od kilku lat z kontrpropozycją pochodów, marszów, korowodów lub balów świętych, które organizują parafie w diecezji tarnowskiej w dniach poprzedzających 1 listopada.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie jako jedna z pierwszych zorganizowała tak zwaną „Noc Świętych”. W tym roku odbędzie się ona już 28 października o godz. 19 w kościele parafialnym.

Wszystkie dzieci są zaproszone na Bal Wszystkich Świętych w parafii Tarnów – Mościce. Bal odbędzie się 29 października w godz. 17-19.

„Noc świętych” w ramach dekanalnego spotkania młodzieży odbędzie się 31 października o godz. 19.30 w kościele parafialnym w Ptaszkowej.

Tego samego dnia na Marsz Wszystkich Świętych zapraszają karmelici z Lipin k. Pilzna. Marsz wyruszy o godz. 18. Organizatorzy zapraszają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. – Mile widziane będzie przebranie za świętych – zachęcają.

Na spotkanie ze świętymi zapraszają młodzi z Dębna. Modlitewne czuwanie rozpocznie się 31 października o godz. 20.

Interesująco zapowiada się ostatni październikowy wieczór w Żabnie. O godz. 17 z kościoła wyruszy procesja różańcowa i przejdzie ulicami miasta.

– W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych serdecznie zapraszamy całą parafię do naszej świątyni na „Wieczór Świętych”, by w radosnej atmosferze czuwać przy relikwiach ponad 20 świętych i błogosławionych. W ten wieczór, zamiast przebierać się za wiedźmy, wampiry czy inne stwory, dzieci, młodzi i dorośli niech przyjdą do kościoła, by wpatrując się w duchowe sylwetki świętych, także swoich patronów, budzić w sobie pragnienie świętości. Niech wszystkie dzieci przebiorą się za swoich patronów lub zabiorą ze sobą ich atrybuty. Mogą także przebrać się na aniołów. Wcześniej niech dzieci zapoznają się z życiorysem swojego patrona – zachęcali parafian księża podczas minionej niedzieli.
„Wieczór Świętych” rozpocznie się w kościele parafialnym o godzinie 17. Stąd wyruszy ulicami procesja z relikwiami świętych, podczas której będzie odmówiony różaniec. – W czasie tej modlitwy zagłębimy się w tematykę świętości oraz poznamy sylwetki osób, które w pełni zawierzyły swoje życie Bogu. Po pochodzie wrócimy do kościoła i tu odbędzie się prezentacja świętych, których relikwie będą noszone, a po niej zostanie odprawiona Msza św. Spotkanie zakończymy oddając cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie oraz relikwiom – dodają organizatorzy.

Po raz kolejny Korowód Świętych przejdzie także ulicami Szczawnicy. Marsz odbędzie się 31 października.

Tego samego dnia na spotkanie ze świętymi zapraszają młodzi z Pleśnej. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17, której przewodniczył będzie bp Leszek Leszkiewicz.

– Noc poprzedzająca uroczystość Wszystkich Świętych często kojarzy się z komercyjną zabawą. Tymczasem dla nas jest to szczególny czas, gdy możemy stanąć na styku nieba i ziemi, by spotkać się z tymi, którzy już wpatrują się w oblicze samego Boga – zachęcają do udziału w Nocy Świętych organizatorzy, a są nimi Grupa Apostolska i chór przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pleśnej, która niegdyś nosiła wezwanie Wszystkich Świętych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama